TRNSPORT

W Gwatemali na długich odcinkach najlepiej podróżować autobusami. Najlepiej wybierać autobusy bezpośrednie, które są trochę droższe, ale trasę pokonują znacznie szybciej. Większość z nich posiada klimatyzację, ale na więcej nie można już liczyć. W mieście Guatemala należy zawsze uważać, z którego dworca odjeżdżają autobusy, ponieważ jest ich kilka.

Na krótszych odcinkach bardzo często można spotkać małe busy, tzw. „shuttle bus”, które oferują tańsze niż autobusami przejazdy. Transport zamawia się najczęściej dzień wcześniej w jednym z lokalnych biur podróży.

Przydatne strony www przy planowaniu podróży:
http://www.ticabus.com

W Gwatemali bardzo popularne są taksówki typu „tuk-tuk”. Można z nich bez obaw korzystać, są tanie, ale poruszają się tylko na krótkich odcinkach. W pogodny dzień podczas jazdy można przy okazji robić zdjęcia ponieważ nie posiadają okien.

W przypadku transportu publicznego można korzystać z tzw. „chicken bus”. Są to charakterystycznie i kolorowo pomalowane autobusy szkolne sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych. Jest to tani środek lokomocji. Należy jednak pamiętać, iż są one najczęściej bardzo zatłoczone, a nasze bagaże zazwyczaj trafiają na dach. Jazda takim autobusem dostarcza wielu wrażeń, zwłaszcza że kierowcy czasami się ścigają i wielokrotnie jeżdżą szybciej niż auta osobowe.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s