PRZYDATNE INFORMACJE

INFORMACJE OGÓLNE

Gwatemala choć jest jednym z mniejszych państw Ameryki Środkowej ma wiele do zaoferowania. Najciekawsze miejsca znajdują się jednak na przeciwległych końcach kraju. Gwatemala uważana jest za kraj bardzo biedny, ale to tylko stereotyp. Bez problemu można wypłacać gotówkę z bankomatów dostępnych właściwie w każdym turystycznym miejscu. Gorzej jest już z Internetem, o który nie wszędzie jeszcze jest standardem.

W Gwatemali należy uważać na urządzenia elektryczne, ponieważ stosowany jest prąd o napięciu 110V. Należy również zaopatrzyć się w przejściówkę typu A
W hotelach i pensjonatach należy uważać na elektryczne grzałki, które grzeją wodę pod prysznicem. Nie wolno ich dotykać kiedy płynie woda, ponieważ bardzo często zdarzają się przebicia prądu.
= zdj. grzalki
Najlepsza pogoda do podróżowania w Gwatemali to okres od listopada do kwietnia kiedy jesteśmy poza okresem deszczowym.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Gwatemala, choć powszechnie uważany za niebezpieczny, jest krajem bardzo cywilizowanym. Można po nim bezproblemowo podróżować przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wyjątkiem od tej reguły jest stolica kraju Guatemala. Nie jest to może miejsce bardzo niebezpieczne, ale po zmroku najlepiej pozostać w hotelu, gdyż na ulicach panuje specyficzny, mało turystyczny klimat.

 

WALUTA I KOSZTY

1 USD = 8 QUETZAL

Pokój dzielony: 40-60  / osobę
Pokój prywatny: 100-200 Q / pokój
Obiad w restauracji: od 50 Q / osobę
Pollo y papas: 35 Q
Paliwo: 30-35 Q / galon

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s